Aşkana Mantı

Hakkımızda


1987’den beri değişmeyen lezzet…

Çeyrek asır önce tatar bir aile tarafından, Ulus’un gizli kalmış sakin bir köşesinde kurulan Aşkana Mantı, tatarca’da aşevi anlamına gelmektedir. 1987’den beri, Türkiye’nin en iyi mantıcıları arasındaki liderliğini koruyan Aşkana Mantı, kaliteden ödün vermeksizin müşterilerine en iyi hizmeti sunmaktadır.

Tamamen bir aile işletmesi olan Aşkana Mantı, arkasında hiç bir finansör güç olmadan yoluna devam etmekdir. Kalitenin bozulmamasını sağlamak ve müşteri memnuniyeti ön planda tutmak amacıyla, büyüme sevdasına kapılmadı ve franchising vermedi.

11

En Nostaljik Mantıcı

Aşkana Ulus, 1987’deki dekorasyonu hiç değişmeden nostaljik havasını korumaktadır. Kendinizi sıcacık bir ev ortamında hissettiren ve değişmeyen dekoruyla, yıllara meydan okumaktadır.

16

Tatar Usulü Mantı

Tatar usulü yaptığımız bu mantının en önemli özelliği günlük yapılması. Kıymasından hamuruna, yoğurdundan tereyağına her şey günlük. Kaliteli malzeme lezzetin de sırrını oluşturuyor. Mantımızın hamuru baklava yufkasından biraz daha kalın açılır. Aşkana açıldığı günden beri mantıda kullandığımız kıymayı aynı kasaptan alırız. Sinirleri alınmış etten hazırlanan kıyma kullanırız. Bu kıymaya az soğan, tuz ve karabiber ekleriz.

Kare şeklinde kesilmiş mantı hamurunun içine kıymayı yerleştirip bohça şeklinde kapatırız. Gerektiği kadar suda pişirdikten sonra iyice süzüp servis tabağına alırız. Üzerine müşterinin arzusuna göre sarımsaklı ya da sarımsaksız yoğurt ve tereyağı kırmızı biber ile hazırlanmış sos ilave ederek servis ederiz. Klasik mantı bu şekilde servis edilir. Ancak müşteri salça, nane gibi farklı soslar isterse bu şekilde soslar da hazırlarız.